Překyselení organismu: Co to je a jak s ním bojovat

Konzumujete smažené pokrmy ve velkém, cukr je vaše nejoblíbenější ingredience, holdujete alkoholu, a když už si dáte něco zdravého, tak je to mléčný výrobek? Pak možná vaše únava, poševní mykóza a další náznaky, že s tělem není něco v pořádku, pramení právě ve vašem jídelníčku. Co je to překyselení organismu a jak opět vrátit vnitřní rovnováhu na svou stranu?

Potraviny kyselinotvorné a zásadotvorné

Hlavní vliv na kyselost vašeho organismu mají přijímané potraviny. Hned na první pohled je potřeba říct, že se v našem těle potraviny často chovají nečekaně. Takový citron je nejlepší příklad kyselého ovoce, avšak v našem těle naopak působí výrazně zásadotvorně. Voda s vymačkaným citrónem je tak jedna z nejlepších cest jak rychle napravit současný stav překyseleného organismu.

Citron je kyselý, v našem těle však působí zásaditě
Citron je kyselý, v našem těle však působí zásaditě

Kyselinotvorné potraviny

Mezi nežádoucí potraviny patří masné výroby, většina mléčných výrobků, zpravidla vše smažené, sladké nebo alkoholické. Vítané nejsou ani pokrmy instantní, chemicky upravené apod. Z nápojů byste měly omezit černý čaj, kávu, sladké sycené nápoje…

Mezi kyselinotvorné pokrmy se řadí i mnohé přílohy: čočka, rýže, těstoviny a bílé pečivo.

Zásadotvorné potraviny

Zvyšte příjem zeleniny jako je brokolice, špenát, česnek nebo zázvor. Z ovoce si vychutnejte mango, meloun, maliny, meruňky… Dobře poslouží také houby, med (slaďte s ním místo cukru), místo čočky si dejte fazole. Arašídy nepražené a nesolené.

Tekutiny doplňujte formou jablečného džusu, zmíněnou vodou s citronovou šťávou, či zelenými čaji.

Jaké nemoci se rozvinou v překyseleném organismu?

Mnozí ezoterici a léčitelé přikládají překyselení možná až nepatřičnou váhu a řeknou vám, že překyselení organismu vám přinese snad každou myslitelnou nemoc. Ono když se podíváte na výše zmíněné potraviny, do jisté míry mají pravdu. Ale infarkt si způsobíte spíše lety tučné stravy a nezdravým životním stylem obecně než momentálním překyselením.

Některé nemoci jsou však pro překyselení typické. Jedná se především o mykózy – ať už u žen či u pánů – dále o různé plísně a vyrážky. Zkrátka typické projevy nemocí, kterým se v kyselém organismu bude dařit. Problémy můžete mít i s pálením žáhy, se špatným trávením a nadýmáním obecně. Nekvalitní budou vaše vlasy a nehty. Trápit vás může zápach z úst a regulátory kyselosti v těle – zejména játra – budou navíc nadměrně přetíženy.

Dalšími projevy může být únava, migrény a nechutenství. Ale to opět do jisté míry souvisí spíše s jídelníčkem jako takovým a ne se samotným překyselením.

A co Ty? Trápilo Tě překyselení organismu? Pověz nám, jak ses s ním vypořádala Ty!

Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář