Jak na poslední chvíli zhubnout pár kilo do plavek?

Chystáte se na dovolenou u vody, ale v plávkách to stále není ono? Na dokonale štíhlou postavu už je pozdě, každý gram se ale počítá. Jak efektivně na poslední chvíli shodit přebytečný tuk?

Jak na poslední chvíli zhubnout pár kilo do plavek?

Zapomeňte na drastické hladovky

Pokud si myslíte, že budete držet měsíc hladovku a sotva se dotknete jídla, pusťte tento plán ihned z hlavy. Pokud zásadně omezíte příjem kalorií, na váze se sice takový krok úbytkem hodnoty kilogramů projeví. Neshazujete však tuk, tělo se pouze zbaví přebytečné vody.

Hladovka vám zpomalí metabolismus a tělo se bude shazování tuků urputně bránit – bude si zásoby hlídat jako zdroj energie na nejhorší časy. Místo toho bude přednostně pálit svaly, a postava tak bude za měsíc naopak vypadat hůře.

Kromě toho tělo začne omezovat „nepotřebné“ funkce. V případě žen se tedy při extrémních hladovkách mohou dostavit poruchy menstruačního cyklu. Dostaví se ale i únava a nechtenství, přijít mohou deprese a další problémy.

Pokud tedy třeba jen uvažujete nad hladovkou, pamatujte si, že nejde o správnou cestu.

Klíčem je zdravý jídelníček

Jedinou správou cestou k hubnutí je vyvážený jídelníček. Jezte střídmé porce 4 až 6krát denně (podle toho, co vám vyhovuje, obecně je lepší variantou více menších porcí).

Do jídelníčku ale můžete zařadit i doplňky stravy, které k hubnutí pomohou. Například spalovače tuků pro ženy mohou s pálením kalorií pomoci.

Stravu bohatou na sacharidy (ovesné vločky, ovoce…) konzumujte především ráno a dopoledne. V průběhu dne by pak sacharidů mělo ubývat a večer by již ve stravě měly převládat bílkoviny. Tuk můžete v rozumném množství konzumovat po celý den, preferujte ale tuk rybí (z rybího masa) a rostlinný (ořechy či olej z ořechů a lisovaný extra panenský rostlinný olej – např. olivový).

Při dlouhodobém hubnutí si čas od času můžete dopřát hřích v podobě oblíbeného nezdravého jídla. Vzhledem k tomu, že ale hubnete za jasným cílem, nastavte si takový jídelníček, který bude složen pouze ze zdravých potravin a střídmých porcí, ale který dokážete po těchto několik týdnů spolehlivě udržet bez prohřešků. A pokud k nějakému prohřešku přeci jen jednou dojde, řešením může být BURN4ALL EXTREME.

Tuk spalte pohybem

Protože jídelníček budete mít nastavený tak, aby byl vyvážený a bohatý na živiny, sám o sobě by pro hubnutí nestačil. Je proto nutné doplnit jej o fyzickou aktivitu, díky které spálíte vyšší množství kalorií a tuku v těle.

Nejlepší variantou jsou v tomto případě volnější aktivity, které dokážete vykonávat delší dobu. Tedy například dlouhé procházky či běh v pomalejším tempu na delší vzdálenosti (např. 5 až 10 km chůze či běhu denně dle vašich možností a fyzické zdatnosti).

Pokud máte určité dny málo času, využijte HIIT tréninku, tedy intervalového tréninku o vysoké aktivitě. Ten je možné provádět i doma. Jde o intenzivní cvičení, díky kterému za krátkou dobu spálíte hodně kalorií.

Kolik lze takto zhubnout?

Při striktním dodržení zdravého jídelníčku a pravidelné fyzické aktivitě budete hubnout 1 až 2 kg týdně, mělo by přitom jít především o shazování váhy z tukových zásob. Při pomalejším tempu pravděpodobně máte rezervy buď v jídelníčku, nebo ve fyzické aktivitě. Naopak při rychlejším tempu trochu zvolněte v dietě či pohybu, tempo by mohlo být zdraví škodlivé. První týden přitom neberte jako směrodatný (může dojít k obousměrnému výkyvu zadržené vody v těle vinou změny vašeho režimu), orientujte se proto dle výsledků od druhého týdne vašeho nového režimu.

Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář