Zařizujeme dětský pokoj: Na co byste neměli zapomenout?

Když si přivezete uzlíček štěstí z porodnice, příliš ke svému životu nepotřebuje. Jen milující náruč rodičů a jídlo. S věkem ale rostou jeho potřeby a za nedlouho je mu jeho postýlka malá. To je správná doba na zařízení vlastního dětského pokoje. Co by v něm určitě nemělo chybět?

Aby se dětem dobře spalo

Základem v dětském pokoji vhodná postel. Pro nejmenší děti je třeba vybírat se zábranou, aby z ní neměly příležitost utéct. Takže postel funguje i jako ohrádka. Pro starší děti pak volíme postel klasickou, která může menší rozměry. Zde ale musíte počítat s tím, že bude před vámi ještě pořízení větší postele. Nebo rovnou koupíte postel jako pro dospělé, protože děti rostou jako z vody a za chvíli je jim vše malé. Záleží i na tom, kolik financí do vybavení budete chtít investovat.

Bezpečný nábytek pro děti

Postel už máte vybranou, nyní půjdeme na volbu pracovního stolu. Kreslení patří k oblíbené dětské zábavě, které se děti věnují od útlého věku. Stůl je tedy nezbytným vybavením jejich království. Určitě by měl mít i šuplíky, aby byly kam schovávat výtvarné potřeby. K tomu židle, nejlépe rostoucí dřevěná, ergonomicky řešená.

Komody, regály a skříně pak slouží k uložení nezbytných věcí, oblečení a hraček. Lze je pořídit jako sestavu nebo koupit jednotlivé díly zvlášť. A zapomenou nesmíte ani na koberce. I když máte pěknou podlahu z lamina, měkká podlahovina je příjemná a dobře se na ní lenoší nebo hraje.

Dětské koberce z umělých vláken

Dětské koberce vybírejte raději z umělého materiálu, jako jsou polypropylen, polyester, protože se dobře udržují v čistotě. Stačí je vysát, a v případě ušpinění vyčistit mýdlovou vodou. Jejich praktické vlastnosti určitě oceníte. Co třeba vyzkoušet jednobarevný koberec typu shaggy nebo některý s typem vlasu frisé a dětským motivem?

Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com

Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář