Jak oživit interiér? Potiskněte si plochy osobitými motivy

Prostředí, ve kterém žijeme, na nás má velký vliv. Měli bychom se proto starat o to, abychom se v něm cítili dobře. Už jen samotný příchod domů by v nás měl vyvolat příjemné emoce. Díky moderním technologiím a digitálnímu tisku máme nyní možnost si náš prostor udělat ještě osobitější a kreativnější. Jakým způsobem funguje digitální tisk v interiéru přiblíží Jitka Kolumpková z TisknuLevne.cz.

Na jaké povrchy lze tisknout

V dnešní době již nezáleží na tloušťce a druhu materiálu. Velmi efektní jsou fototapety, tisk na podlahy nebo tzv. overface, což je digitální potisk desek nábytku jako jsou stoly nebo dvířka skříní. Můžeme ale tisknout prakticky na cokoliv, na bytové doplňky, potahy a látky, ale i na obkladové panely na kuchyňské lince, skleněné zástěny či interiérové dveře.

Jaký motiv vybrat

Design našeho domova vypovídá o nás samých, nejdříve je tedy třeba si rozmyslet, co chceme, aby v nás a v druhých prostředí evokovalo a jak chceme, aby se v něm lidé cítili. Díky originální tapetě můžeme svůj obývák proměnit v oázu uprostřed přírody nebo třeba vykouzlit dětem pokojíček jako z pohádky. Rodinné fotografie nás více stmelí s nejbližšími a oblíbené vzory nebo malby na nábytku v nás mohou probudit kreativitu a pozitivně nás motivovat.

Jak oživit interiér? Potiskněte si plochy osobitými motivy

Jak postupovat

Zásadní věc je vědět, jaký druh materiálu a o jakých rozměrech chcete potisknout. Dále mít vybraný motiv (obraz, fotografii) v HD rozlišení. Často je potřeba připravit motiv ve vektorech, s čímž vám pomohou grafici v centru na digitální potisk.

Samotnou aplikaci běžný laik nezvládne, nejedná-li se o jednoduchou tapetu. Předpokladem je tedy spolupráce s odborníky na digitální tisk, případně s truhláři či interiérovými specialisty. Své návrhy s nimi zkonzultujte a nechte si svá přání zhmotnit na zakázku.

Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář

loading...