Nedávno jsme psali o vlivu Měsíce na vlasy. Rozebrali jsme, kdy je vhodné vlasy stříhat a kdy barvit. Tentokrát si vezmeme pod hledáček ještě kontroverznější téma: operace podle lunárního kalendáře. Má Luna vliv na naše tělo? A kdy je vhodné podstoupit lékařské zákroky?

Vliv Měsíce na lidský organismus
Není žádným tajemstvím, že má Měsíc vliv na vodu – působením gravitačních sil způsobuje příliv a odliv. Stejným způsobem, avšak v menší míře působí i na rostliny a lidský organismus. Jak je to možné? Lidské tělo je tvořeno 60 až 70 % vody a dalšími tělesnými tekutinami. Můžeme tedy s klidným svědomím říct, že Měsíc má opravdu znatelný vliv na náš organismus.
Fáze Měsíce a medicína
Astrologové a další odborníci vypozorovali, že naše tělo reaguje v každé fázi Měsíce trochu jinak. Sledovali postavení hvězd a planet a pozorovali jejich působení na zemský život. Co o jednotlivých fázích zjistili?
Nov, novoluní – v období novu se údajně zvyšuje vnímání bolesti a pocit únavy. Proto se lékařské zákroky nedoporučují. Během novu se návštěvě lékařů vyhýbejte nebo si naplánujte jen lehké úkony, jako třeba preventivní prohlídku.
Dorůstající Měsíc – říká se, že když Měsíc dorůstá, tělo přijímá lépe vitaminy a minerály. Je to tedy ideální chvíle pro očistnou kúru a detoxikaci. Oproti novoluní je období klidnější a vhodné i k větším zákrokům a operacím.
Úplněk – nejvíce magické období s nejsilnější energií. Během úplňku nabírá vše na síle, a to jak emoce, tak i fyzické problémy (nespavost, migrény apod.). Vzhledem k tomu, že má úplněk na mnoho lidí nepříjemný vliv, je dobré se operacím v tomto období vyhnout.
Ubývající Měsíc – při ubývajícím Měsíci se nejlépe vylučují toxické látky. Obdobně jako přibývající Měsíc je tato fáze Luny ideální k operacím a lékařským zákrokům.

Hippokrates a jeho teorie
Známý lékař a „otec medicíny“ Hippokrates přišel s teorií, kterou dodnes využívá ve svém životě velké množství lidí. Tvrdil, že bychom se neměli železem dotýkat té části těla, která je ovládána znamením a která právě prochází Měsícem. Co to znamená? V průběhu kalendářního měsíce se mění nejen fáze Luny, ale také postavení vůči znamením zvěrokruhu. Každé znamení zůstává v Měsíci přibližně dva a půl dne a stejně tak je každé znamení spjato s jinou částí těla. Například Měsíc ve Lvu je spojován se srdcem, páteří a zády. A právě v tyto dva dny by se neměly vykonávat zákroky zmíněných partií.
Znamení zvěrokruhu a části těla:
- Beran – hlava a všechny její části a orgány – mozek, oči, dýchací cesty, kůže, vlasy…
- Býk – šíje, krk, spodní čelist, uši, mandle, hrtan
- Blíženci – paže, ruce, ramena, vrchní část plic
- Rak – žaludek, jícen, játra, žlučník, prsa
- Lev – srdce, páteř, mícha, osrdečník
- Panna – břicho, střeva, slezina, slinivka břišní
- Váhy – ledviny, nadledvinky, děloha, bedra
- Štír – močový měchýř, pohlavní orgány, močová trubice
- Střelec – kyčle, stehna
- Kozoroh – kosti, kostra, kolena, zuby
- Vodnář – kolena, kotníky, holeně, lýtka
- Ryby – chodidla a prsty na nohou
Nakdy vychází jednotlivá znamení v průběhu roku, se můžete dočíst ve většině lunárních kalendářů.
Co když vyjde lékařský zákrok na nevhodný den?
Občas nemáme možnost zvolit si termín zákroku a někdy na to není ani čas. V krizových situacích jde jednoduše postavení Měsíce stranou. Má to nějaké následky? Údajně ano. Mnoho lidí vypozorovalo, že zákrok prováděný v nevhodný den s sebou nesl řadu nepříjemností – komplikace při zákroku či po něm, větší pooperační bolesti nebo delší rekonvalescenci. Neznamená to však, že musíme myslet hned na to nejhorší. Existují řady případů, kdy vše proběhlo naprosto v pořádku. Proto pokud musíte neodkladně k lékaři, neotálejte. Naopak věřte, že vše dobře dopadne. Pozitivně naladěná mysl a víra v dobrý konec dokáže občas více než postavení Měsíce.
Zdroje:
http://www.spektrumzdravi.cz/lunarni-kalendar/
https://astrozdravi.webgarden.cz/rubriky/astrodiagnoza/mesic-a-operace
http://dotekzdravi.cz/uplnek-a-urcite-mesicni-faze-nepreji-operacnim-zakrokum/
http://www.oranzovestranky.cz/view.php?cisloclanku=2007030101