Domácí zesvětlení vlasů: 5 tipů, jak na světlejší vlasy

Domácí zesvětlování vlasů pomocí „babských rad“ svádí každý rok desítky žen k vlasovým experimentům. Mnoho pokusů přitom skončí neúspěchem a zklamáním. Je to tedy vůbec možné? Dá se šetrně a pomocí domácích surovin zesvětlit vlasy?

Blond vlasy
Domácí zesvětlování vlasů

Je to možné, ale…

Domácí přírodní zesvětlení vám nikdy nevytvoří zářivou čistou blond. V kadeřnictví se klasické zesvětlování vlasů provádí chemicky pomocí látky zvané peroxid. Ta má výrazné a rychlé účinky, bohužel ale narušuje a poškozuje vlasové vlákno. Naopak při domácím „šetrném“ zesvětlování se využívají běžně dostupné věci, jako bylinky a potraviny. K vlasům jsou šetrnější, a mnohdy jim dokonce svědčí. Oproti peroxidu ale nemají tak intenzivní a výrazné výsledky.

Zesvětlování pomocí bylinek a dalších babských rad vám tedy pomůže zesvětlit přírodní vlasy o jeden, maximálně dva odstíny. Nesmíme také zapomínat, že každé vlasy reagují jinak. Lidé s poddajnými světlejšími vlasy mohou vidět rozdíl už po prvních pokusech, lidé s tmavými, hrubými vlasy naopak až po delší době.

Heřmánkový čaj
Heřmánkový nálev údajně podporuje přírodnízesvětlení vlasů

Jak šetrně zesvětlit vlasy?

  1. Heřmánkovým nálevem – Sušený heřmánek zalijte vařící vodou a nechte luhovat několik minut. Tímto silným heřmánkovým „čajem“ si vlasy po každém mytí oplachujte.
  2. Jogurtovým zábalem – Jogurt údajně pomáhá odstranit z vlasů pozůstatky z předešlého barvení. Pokud chcete zesvětlit novou barvu nebo podpořit vymytí té staré, aplikujte na vlasy zábal z bílého jogurtu.
  3. Vitaminem C s šamponem – Vitamin C v prášku smíchejte s šamponem do kaše a tu naneste na vlasy. Hlavu ideálně udržujte v teple (třeba igelitovou koupací čepicí) a po cca 1–2 hodinách smyjte. Pokud nemáte po ruce práškový vitamin, můžete nadrtit tablety.
  4. Citronovou šťávou s vodou/vodkou – Velkým pomocníkem při domácím zesvětlování vlasů je citron. Buďte s ním však opatrní, má leptavé účinky (ne nadarmo se používá při úklidu). Vždy jej raději nařeďte vodou nebo silným destilátem. Směs nastříkejte do vlasů a nechte v teple působit 30 minut až 1 hodinu.
  5. Citronem s 3% peroxidem – 3% peroxid bývá běžnou součástí lékárniček. Používá se k dezinfekci ran či na výplachy úst, nemá tedy tak agresivní účinek jako 9% a 12% peroxid používaný v barvách a zesvětlovačích. Citron smíchejte s peroxidem a naneste na vlasy. Nechte v teple působit cca 30 minut, poté smyjte.

Nečekejte ale zázraky hned po první aplikaci. Obvykle se výsledky projeví až po několika pokusech nebo týdnech. A malý tip na závěr: Nejlepším obdobím pro domácí zesvětlování vlasů je léto. Už jen samotné letní slunce zvládá zesvětlit barvu o několik odstínů. A když k tomu přidáme pár domácích experimentů, bude efekt ještě o něco výraznější. A co v zimě, když se nemůžeme vyhřívat na sluníčku? Během „zesvětlovacích procedur“ udržujte vlasy v teple. Třeba pod igelitovou čepicí, potravinovou fólií nebo alobalem.

Přidejte komentář