Jaký účes zvolit pro diamantový (kosočtvercový) obličej?

Různé tvary obličeje jsou důvodem toho, proč někomu konkrétní účes sluší a jinému ne. To stejné platí například při výběru brýlí či aplikaci make-upu. A právě proto je dobré znát svůj typ obličeje a podle něj střih účesu zvolit.

Dívka s diamantovým tvarem obličeje

Poznávací rysy diamantového obličeje

Diamantový neboli kosočtvercový tvar obličeje je zcela jedinečný a neobvyklý. Jeho krásou se pyšní například Jennifer Lopez, Megan Fox, Tyra Banks, Cher a Kate Hudson. Jestli váš obličej má právě tento tvar, poznáte poměrně snadno, stačí, když se při pohledu do zrcadla zaměříte na šířku lícních kostí a dolní čelisti. Pokud jsou vaše lícní kosti výrazné, vystouplé a širší než čelist, pak opravdu máte diamantový typ obličeje. Jestliže je však vaše dolní čelist stejně široká jako lícní kosti, pak máte obličej hranatý.

Pozor na záměnu diamantového tvaru za srdcovitý

Dalšími poznávacími rysy obličeje do tvaru diamantu jsou úzká a špičatá brada, nenápadné čelisti a do špičky se zužující linie vlasů. Rozeznání linie vlasů je u tohoto typu obličeje velice důležité, protože jinak může dojít k záměně za srdcovitý tvar, a tím pádem k volbě nevhodného účesu. Obličej do tvaru srdce má totiž linii vlasů, to je přechod mezi čelem a vlasovou částí, do oblouku, kdežto diamantový obličej má linii vlasů mírně se klenoucí do špičky přímo uprostřed čela. Abyste svůj typ určili správě, sepněte si všechny vlasy do gumičky, anebo si je alespoň odhrňte z čela a podívejte se, jaký tvar vaše linie vlasů opisuje.

Co obličeji do tvaru diamantu nesluší

Pokud jste svůj tvar obličeje úspěšně určili a zjistili jste, že máte diamantový tvar, pak jistě víte, že vaším dominantním prvkem jsou lícní kosti, které tvoří nejširší rozměr vašeho obličeje. Váš účes by proto měl šířku v centrální části obličeje potlačovat a naopak mírně rozšiřovat dolní čelisti. Toho lze dosáhnout tak, že vlasy v blízkosti tváří budou rovné a pod bradou budou mít objem. Díky tomu vaše brada nebude vypadat tolik špičatá a tváře široké. Špičatá brada také obličej opticky prodlužuje, proto se vyvarujte vysokých účesů, které by váš obličej ještě více nepřirozeně protáhly.

Husté rovné ofiny

Ať už máte vlasy dlouhé, či krátké, vždy vám budou slušet rovné ofiny do čela. Ty dovedou upoutat pozornost a skrýt špičatou vlasovou linii. Pokud máte vlasy dlouhé a ráda je nosíte rozpuštěné, můžete je od půlky mírně nakulmovat, anebo naopak vyžehlit. Díky tomu vaše tvář získá zakulacený vzhled. Pěšinku můžete mít uprostřed či na kraji hlavy.

This slideshow requires JavaScript.

Sestříhané účesy pro středně dlouhé a dlouhé vlasy

Opět nezáleží tolik na délce, tak jako hlavně na sestříhání vlasů a jejich vrstvení. Nejlepší bude, když si od kadeřnice necháte vlasy sestříhat těsně pod bradou do špiček. Špičky pak můžete doma umocnit trochou gelu do vlasů. Vlasy u obličeje nezapomeňte uhladit.

This slideshow requires JavaScript.

Účesy ve stylu pixie a mikáda pod bradu

Mikáda pod bradu, ať už s patkou, či rovnou ofinou, umí perfektně celý obličej zakulatit a potlačit široké lícní kosti. Obzvlášť pokud vlasy necháte volně splývat okolo tváří a nebudete si je zastrkávat za uši. Pixie střihy zase odpoutají pozornost, dodají vašim vlasům objem a schovají špičaté čelo.

This slideshow requires JavaScript.

Rovné a vyžehlené vlasy

Diamantovému obličeji celkově nejvíce sluší účesy uhlazené a elegantní. Rovné vlasy totiž dovedou rafinovaně vyhladit výrazné křivky obličeje a potlačit všechny asymetrie. Největší výhodu budou mít ženy s vlasy od přírody rovnými, které budou mít styling účesu v mžiku hotový a téměř bez práce. Pro ty z nás, které příroda obdarovala vlasy kudrnatými, se budou hodit více předešlé účesy, neboť častým žehlením byste si je akorát ničila.

This slideshow requires JavaScript.

Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář