4 zásady správné péče o pleť v zimě a mrazech

Každá žena touží být krásná za všech okolností a ve všech ročních obdobích. Odrazem krásy a zdraví je pro mnoho žen zářivá pleť. Ta ale bohužel právě v zimě nejvíce trpí. Zimní období je totiž překvapivě v mnoha ohledech pro pokožku náročnější než léto. Proto je potřeba o ni ve větší míře pečovat a snažit se jí usnadnit klimatické změny, které pokožce příliš nesvědčí. Přemírou přesunů z tepla do zimy a působením vichru a chladu pokožka ztrácí na své pružnosti a rychleji stárne. Důsledkem také může být stažení cévek v kůži, jež mohou v mrazu popraskat. Jak se tedy chovat k pleti v zimě?
Jak pečovat v zimě a mrazech o pleť

1. Pleť hydratujte hutnějšími krémy s antioxidanty

Základem péče je především hydratace. Váš denní krém by proto v zimním období měl být hutnější, vyživující a především hydratační. Pro suchou pleť je to naprostá nutnost. U mastnějšího typu pleti bude zase vhodnější lehčí hydratační sérum nebo gel. Vybírat byste měly vždy přípravky s vysokým obsahem antioxidantů. Ty zaručují ochranu před okolními škodlivými vlivy a volnými radikály. Další důležitou součástí by měla být kyselina hyaluronová, aloe vera nebo panthenol.

Krém je dobré nanést alespoň půl hodiny předtím, než vyjdete ven. Jedině tak mají všechny složky krému čas se vstřebat a vytvořit účinný ochranný štít proti mrazu. Ten potom svou silou chrání před chladem a eliminuje pocity napjaté pokožky. Dále nezapomínejte na hydrataci těla zevnitř. Dodržováním pitného režimu pomáháte nejen pokožce, ale i celému tělu. Do pitného režimu však rozhodně nepatří popíjení horkých alkoholických nápojů či kávy. Nejlepší službu vám prokáže čistá voda nebo bylinkový čaj.

2. I v zimě vás může sluníčko nemile překvapit!

Nejen v létě platí, že sluneční paprsky mohou být nebezpečné, i když je schované za mrakem. Je totiž potřeba si uvědomit, že čím větší nadmořská výška, tím je záření intenzivnější. Kromě pleťového krému je tedy důležité důsledně dbát na dostatečnou ochranu proti slunečnímu záření. Na horách je doporučeno používat ochranný faktor klidně i 50 nebo více. Nezapomínejte hlavně na nos, rty a ušní lalůčky, které jsou mnohonásobně náchylnější na spálení.

3. Omezte teplé koupele

Péče o pleť ale neznamená pouze důkladné namazání obličeje. Nesmíme zapomínat také na zbytek celého těla. I to v zimě trpí a potřebuje ochranu. Jak to tak ale bývá, většina z nás si v zimě dopřává dlouhou horkou sprchu, teplou vířivku nebo třeba saunu. Bohužel ale právě všechno to způsobuje naší pokožce ještě větší šok. Důsledkem pak bývá silná dehydratace kůže, podráždění nebo pocity napjaté pokožky. S teplotou vody ve sprše to proto raději nepřehánějte, nebo se alespoň sprchujte kratší dobu. Po osprchování pleť a pokožku těla jemně otřete bavlněným ručníkem a naneste vrstvu kvalitního hydratačního tělového mléka.

4. Každé ráno a večer pleť čistěte

Součástí péče, nebo spíše jejím základem by mělo být správné čištění pleti. Všechny ostatní kroky totiž budou jinak k ničemu. Tak jako každé ráno a večer automaticky čistíme zuby, měla by pro nás být i hygiena pleti běžnou rutinou. Jedině tak může krém proniknout tam, kam má, a pořádně pleť chránit.

A jak vypadá správné čištění pleti? Pokud jste nalíčené, nejprve se odličte micelární vodou nebo čisticím mlékem. Poté na dočištění pleti můžete použít některou z pomůcek na čištění pleti a pěnu na odličování. Jestliže žádný kartáček nebo strojek na čištění pleti nevlastníte, nevadí, postačí, když obličej promasírujete bříšky prstů. Po důkladném opláchnutí vodou pak naneste pomocí vatového tamponku pleťové tonikum. Takto očištěná pleť je připravená na nanesení séra a denního či nočního krému.

Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář