Rubrika: Vybrané příspěvky

Kulaté sluneční brýle nesluší každému

Sezóna slunečních brýlí již odstartovala. Přehlídky světových módních návrhářů už minulý rok ukázaly, jaký tvar, barva a styl brýlí bude letos v kurzu. Popravdě řečeno je z čeho vybírat a každý si najde to své. Mezi největšími peckami nechyběli klasické lenonky (ty jsou snad nesmrtelné). Lenonky (brýle s kulatými skly) vděčí za svůj název Johnu Lennonovi, který je de facto proslavil.

Mauricius je skutečným exotickým rájem, jsou zde patrné vlivy mnoha světových kultur

Necelých dva tisíce čtverečních kilometrů, přes milion stálých obyvatel a hned čtyři úřední jazyky. Nanejvýš uvolněná atmosféra, a to i navzdory tomu, že zde žije pohromadě hned několik různorodých kultur. Na Mauriciu se prostě umí žít v klidu a míru a když připočtete i průzračnou vodní hladinu, exotickou faunu nebo korálové útesy s možností potápění, vyjde vám z toho skutečný ráj na zemi.

Sháníte hlídání pro své děti? Spoléhejte na zkušenosti!

Hlídání dětí se pro mnohé rodiče stává problémem v okamžiku, kdy nejsou schopni nové chůvě důvěřovat. Důvodů existuje hned několik. Její zkušenosti jsou příliš malé, její přístup je nezodpovědný nebo si na ní vaše dítě nedokáže zvyknout. Jenomže vy zoufale potřebujete pro své dítě hlídání a tato byla jediná, kdo měl zrovna čas a chuť. Tento přístup není zrovna zodpovědný a vystavujete své dítě riziku, že bude v péči nekompetentní osoby. Přitom to jde vyřešit mnohem snáz.

Umělému oplodnění se v ČR nebývale daří. Jezdí sem za ním i cizinky

Porodit dítě, které bylo počato v laboratorních podmínkách, již není nic zvláštního. Ba naopak, zájem o umělé oplodnění průběžně stoupá a problémy s otěhotněním řeší více páru než v minulosti. A kde je poptávka, musí se zákonitě objevit i nabídka. V České republice tak postupně vzniklo více jak čtyři desítky center asistované reprodukce. Nejvíce center pro IVF je v Praze, následuje Brno a ostatní oblasti.

Anti-aging medicína

Anti-aging medicína je moderní medicínská specializace, jejímž cílem je zbrzdit procesy stárnutí. Vrásky sice ke stáří přirozeně patří, ale proč jejich tvorbu neoddálit? Používat pravidelně osvěžující sprej na obličej je finančně i časově nenáročné. A právě to výrazně zpomalí stárnutí pleti – nepotřebujete žádné drahé plastické operace, žádné liftingy. Je to přirozená cesta k tomu, jak se udržet mladý a svěží.