Tipy na účesy pro srdcovitý (trojúhelníkový) tvar obličeje: Zjistěte, co vám sluší!

Účesy pro srdcovitý tvar obličeje

Srdcovitý neboli trojúhelníkový tvar obličeje je velice vzácný. Jde o jeden z nejvýraznějších tvarů, a proto se ho většina žen snaží potlačovat tím, že skrývá svoje široké čelo za hustými ofinami. To je ale velká škoda, protože tomuto typu obličeje sluší ještě celá řada jiných účesů. Buďte na svůj vzhled náležitě pyšná a nebojte se ho vystavovat všem na odiv!

Jak poznat srdcovitý tvar obličeje?

Poznat srdcovitý tvar není nijak složité. Hrany takového obličeje totiž přesně opisují pomyslné srdíčko. Dominantním rysem bývá široké čelo s vlasovou linií do oblouku a úzká, protáhlá brada, která se zužuje do špičky. Nápadný je také proporční rozdíl mezi horní a dolní polovinou obličeje, který právě mnoho žen trápí, a tak jsou spíše ze svého typu obličeje nešťastné, než aby na něj byly hrdé. Výrazný tvar tváře lze ale jednoduše vyvážit jak vhodným líčením, tak zejména správnou volbou účesu.

Někdy se stává, že dojde k záměně srdcovitého tvaru obličeje za diamantový, neboť oba tvary mají úzkou špičatou bradu. S jistotou je od sebe odlišíte tak, že si všechny vlasy sepnete do culíku nebo použijete čelenku, kterou odhrnete vlasy z čela. Vlasová linie rozhodne, který typ obličeje máte. Pokud se linie sbíhá do oblouku nebo tvaru srdíčka, máte zaručeně trojúhelníkový tvar tváře. Jestliže se ale vlasová linie klene uprostřed čela do špičky, pak jste diamantový typ.

Máte dvě možnosti

Pokud jste majitelkou srdcovitého typu obličeje, máte na výběr dvě ostře vyhraněné možnosti. Nic mezi nimi nebude správně fungovat. Proto je třeba se pevně přiklonit k jedné z nich. První možnost je ta, že se svůj tvar obličeje budete snažit co nejvíce zvýraznit a udělat z něj přednost, anebo se jej budete snažit potlačit, zamaskovat a dostat do rovnováhy.

Ať už ale zvolíte jakoukoliv cestu, musíte s ní být i podvědomě sžita. Protože pokud se rozhodnete svůj obličej ukazovat se všemi jeho krásami a nebudete mít dostatečné sebevědomí, mohla byste na své okolí působit tak, jako že si nejste sama sebou jista. Pro dodání sebevědomí mějte na paměti, že takovými krásnými rysy se pyšní například Reese Witherspoon, Kourtney Kardashian a Naomi Campbell.

Co vám bude zaručeně slušet a na co si dát pozor

Rozhodla-li jste se svůj tvar obličeje zvýraznit, pak vám ze všeho nejvíce budou slušet účesy vyčesané a postavené vysoko na temeni hlavy. Tyto účesy jsou ideální na společenské akce k výraznějšímu líčení, v trochu pozměněné formě je však lze nosit i v běžném dnu. Z culíku například můžete uvolnit pramen vlasů, anebo si nechat v čele sčesanou vzdušnou ofinu. Jestliže se na takový typ účesu necítíte a raději byste rysy obličeje potlačila, budou pro vás lepší vlasy dlouhé s pěšinkou na straně a rozbitými vlnami v koncích.

Vyhnout byste se naopak měla husté a rovně vyžehlené ofině, která ještě více rozšiřuje čelo. Dále nejsou úplně vítané symetrie, účesy přesně geometricky střižené a husté vlny a lokýnky, které jsou navlněné těsně u obličeje.

Krátké účesy s rošťáckou ofinou

Pro odvážné a sebevědomé ženy jsou pravými krátké účesy, které toho sice příliš nezamaskují, ale alespoň podtrhnou přirozenou krásu. Navíc pokud si ofinu sčešete do čela a lehce ji rozcucháte ke straně, zúžíte horní část obličeje a potlačíte široké čelo. Důležité hlavně je vnést do vlasů vzdušnost a decentní rozcuchanost. K tomu vám pomohou stylingové přípravky.

Polodlouhé navlněné vlasy

Střední délka vlasů je pro srdcovitý typ obličeje nejideálnější. Odvádí totiž pozornost od horní širší části obličeje a dostává rysy do rovnováhy. Pokud konce ještě navlníte, prokážete své úzké bradě velkou službu. Co se týče pěšinky, tak tu je dobré nosit úplně na straně hlavy či ji jen trochu posunout od středu. Opět tím rozbouráte neslušivou symetrii.

Dlouhé vlasy sluší každému

Dlouhé vlasy jsou tvůrčí a snadno přizpůsobivé. Sluší všem typům obličeje a ani není třeba dodržovat příliš mnoho pravidel. Pro srdcovitý typ obličeje pouze stále platí nosit pěšinku na straně a mít účes, pokud možno, vzdušný. Neuškodí ani jemně zvlněné konce nebo patka. A jestliže chcete vnést do svého účesu více stylu, pak si nechte vlasy od kadeřníka sestříhat.

Sepnuté vlasy nechají vyniknout vaši krásu

Odvázat se můžete sepnutím vlasů vysoko na hlavě. Ukážete tak všem svoji výjimečnost a odvahu. Nejlíp ale uděláte, když si vlasy rámující obličej necháte ležérně rozpuštěné. Nedbale poletující prameny pak ještě můžete lehce podtočit kulmou.

Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář