Přišlo léto a s ním i čas dovolených, koupání a slunění. Letní měsíce jsou pro vlasy velmi vyčerpávající a zaslouží si maximální péči. Samozřejmě, nejen v letních měsících, ale po celý rok. Krásné zdravé vlasy si přeje každá žena. Proč by také ne, vlasy jsou odjakživa korunou krásy. My vám dnes poradíme, jak správně pečovat o vaši hřívu, aby byla krásná, zdravá a plná lesku!
Mytí je základ, nechybujte při něm
Vše začíná výběrem šampónu. Výběr šamponu musí vycházet z typu vašich vlasů. Máte hřívu často se mastící, vlasy suché, lámavé, jemné nebo barvené? Na každý typ vlasů naleznete na trhu řadu šampónů. Stačí si jen vybrat! Zkuste si vybrat šampón bez silikonů. Silikony ve vlasové kosmetice dlouhodobě škodí vlasům, i když na první pohled vypadají dobře.
Přesouváme se k samotnému mytí. Co se týče frekvence, správně bychom si vlasy měly mýt jednou za tři až čtyři dny. Důležité je mít vlasy dostatečně mokré. Do dlaní naneseme malé množství šampónu, stačí o velikosti mandle, a v rukou dobře propěníme. Poté naneseme do vlasů a začíná masáž hlavy. Správná masáž vám prokrví vlasovou pokožku, která se bude méně mastit. Šampón z vlasů vymýváme vlažnou vodou dvakrát delší dobu, než jsme masírovaly pokožku hlavy. Je vždy důležité, aby ve vlasech nezbyly zbytky šampónu. Ty by zapříčinily matný vzhled vlasů.
Věděla jsi, že: V USA si 80 % obyvatel myje vlasy dvakrát denně?
Kondicionér nebo maska?
Kondicionér používejte při každém mytí vlasů. Masku dle potřeby, jednou až čtyřikrát měsíčně. Důležité je kondicionér nanášet jen na konečky vlasů, maximálně od uší dolů. Nikdy nenanášíme kondicionér na kořínky vlasů! Necháme působit dle doby na obale a smyjeme. Stejně jako u šampónů jsou různé kondicionéry a masky na různé typy vlasů. Vyberte si tu správnou!
Maska je na rozdíl od kondicionéru výživnější. Nečekejte však zázraky. Ani ona nedokáže spravit hodně zničené vlasy. Masku aplikujte na vlasy, nechte působit a smyjte. Účinné jsou také domácí masky, které si můžete vyrobit v pohodlí domova levněji. Ony ty staré babiččiny recepty měly něco do sebe!
Zvláštní péče pro konečky vlasů
Jedině výživný olej nebo sérum. Na trhu je řada výživných olejů a sér, které se aplikují do konečků vlasů. Tyto oleje jsou skvělou prevencí proti třepení. Zároveň vyhladí vlasy a dodají potřebný lesk. Nemáte doma žádný takový produkt? Nevadí, lze využít také kokosový nebo olivový olej. Šetřete s ním! Tyto oleje jsou hutnější než ty z obchodů a mohly by vám vlasy zbytečně umastit. Těšte se na krásné vlasy jako od kadeřníka!
Žehlíte, kulmujete? Chraňte vlasy před žárem
Chceme to, co nemáme! Rovné vlasy natáčíte na kulmu, vlnité zase žehlíte. Občasná tepelná úprava rozhodně nevadí. Zkuste se ovšem vyvarovat každodennímu žehlení, kulmování nebo fénování. A pokud je žehlička na vlasy váš nejlepší přítel a život bez ní si neumíte představit, nezapomínejte používat ochranné přípravky, které vaše vlasy ochrání před teplem.
TIP: Jaké účesy se hodí pro kulatý obličej?
Největší kvalitu má nový vlas
Přichází na řadu nůžky. Nástroj, který nemají ženy rády. Avšak roztřepené konečky už do formy znovu nedáte. Zničené vlasy barvením, častým fénováním nebo žehlením. Neodkládejte nutné zastřižení konečků! Zničené konce se vám budou lámat a upadávat samy. Zajděte ke kadeřnici včas a těšte se z nově narostlých zdravých vlasů!
Všechny vlasy mohou být krásné. Rovné, vlnité, hnědé, zrzavé nebo blond. Pamatujte, že opravdu krásné vlasy jsou pouze ty zdravé! Dbejte proto na dostatečnou péči i výživu a vaše vlasy se vám odmění. Krásou, zdravím a leskem!