V čem jsou užitečné žaluzie a rolety?

Ať už bydlíte v domě nebo bytě, myslete na to, že okna by rozhodně neměla být prázdná. Pokud souhlasíte, jsou ideální volbou buď interiérové žaluzie, nebo se může jednat například také o rolety. A jaké mají přednosti a kdy se vám budou maximálně hodit? Poradíme vám. Podívejte se společně s námi na to, kdy je naplno využijete.

Žaluzie

Nenechte se oslňovat

Slunečné počasí je skvělé, pokud jste venku na procházce, nebo v létě u vody. Pokud jste doma, nebo naopak v kanceláři, rozhodně žádnou dobrou výhodou není. Z jakého důvodu? Tím hlavním důvodem je především to, že vás může výrazně oslňovat. Nejenom, že vás z toho bolí oči a špatně vidíte, ale problémem může být i to, že špatně vidíte třeba i na monitor svého počítače. V takovém případě přijde vhod široká nabídka rolet nebo žaluzií. Stačí jeden jednoduchý pohyb a rázem máte jistotu, že upravíte odraz světla a přitom si zachováte stále velmi dobré světelné podmínky k vaší práci.

Máte dostatek soukromí?

I to je v dnešní době velmi důležité. Pokud jde o současné stavby, a to jak rodinné domy, nebo i bytové domy, je problém hlavně to, že lze celkem dobře vidět do cizích oken. A pokud právě vy dobře vidíte do jiných, mohou lidé vidět i k vám. V takovém případě je dobrým pomocníkem také žaluzie, nebo roleta. Jsou skvělou možností, jak podpořit soukromí. Díky tomu k vám neuvidí:

  • Lidé z vedlejšího domu
  • Lidé z oken paneláku
  • Lidé z ulice

Je vám v létě horko?

Pokud ano, i zde vám pomůže tento jednoduchý doplněk. Je jedno, kdy a jak dlouho vám slunce do interiéru svítí. Když zatáhnete rolety, nebo zatáhnete žaluzie, máte v dané chvíli jistotu toho, že také nepropustíte sluneční paprsky do vašeho interiéru. A to znamená, že ty ho nebudou ohřívat. I když budou skutečně extrémní horka, vy můžete mít jistotu toho, že vás nijak výrazně neohrozí, jelikož váš interiér se nijak výrazně ohřívat nebude.

Líbí se vám článek? Doporučte jej ostatním:

Přidejte komentář

loading...